لذت طعم خوش خونگی

کیک خونگی

تعبیر شما از جمله “هیچ جا خونه آدم نمیشه” چیست؟ اگر بخواهیم مشخص تر اشاره کنیم، مربوط به خونه بودن و خونگی بودن چه حسی را در شما زنده می کند؟ حال اگر این حس مربوط به یک طعم باشد چطور؟

برای بیشتر افراد خونگی بودن ، تداعی کننده حس گرمی هست و صمیمیت، اعتماد هست و دور هم بودن، تازگی هست و آرامش داشتن. پس وقتی شما با محصولی خونگی از میهمانانتان پذیرایی می کنید در واقع دارید این حسهای زندگی بخش را برای آنها تداعی می کنید و تجربه ای ناب برای آنها رقم می زنید. این حس را به آنها می دهید که برای شما مهم هستند. درست مانند اینکه آنها میهمان خانه شما هستند.

کیک خونگی می تواند یک چنین حسی را به ارمغان بیاورد. کیکی که در پخت آن از مواد اولیه با کیفیت و طبیعی استفاده می شود، در مراحل تهیه آن وسواس و دقت فراوان می شود، از مواد نگهدارنده در آن استفاده نمی شود، تازه هست و تا تازه هست سرو می شود، در تهیه آن خلاقانه عمل می شود و از همه مهمتر حس گرم و صمیمی با طعم و بوی خود ایجاد می کند.

حال پرسش اینجاست که اگر ما بخواهیم یک چنین حس خوبی را با طعم خوش کیک خونگی برای میهمانان رویدادمان یا میهمانان جلسات سازمانمان ایجاد کنیم، با چه موانعی روبرو می شویم؟

توان تولیدی محدود یک تولید کننده خانگی می تواند ما را برای پذیرایی از تعداد بالای میهمانانمان دچار مشکل کند. همینطور زمان به نسبت بالای تولید آن نیز قابل توجه است. موضوع دیگر در شکل ارائه محصول است: آیا بسته بندی مناسب و درخوری برای آن وجود دارد؟ اطمینان به فرایند یک چنین تولیدی نیز دشوار به نظر می رسد. بصورت خلاصه باید پرسید آیا میزان حرفه ای بودن محصول نهایی می تواند قیمت به نسبت بالاتر آن را توجیه کند؟

اگر چنانچه بتوان پاسخهایی مناسب به این پرسشها داد و راه حل قابل قبولی برای مرتفع کردن این موانع یافت، می توان امیدوار بود که بتوان حسی متفاوت را به جلسات و رویدادهایمان بیافزاییم. حسی که در پی لذتی است از یک طعم خوش خونگی

کیکِ خونه نوشته شده توسط:

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *